
Bouwsteen leert over privacy op internet
's-Gravendeel - 'Ik doe niks verkeerd, dus ik heb niks te verbergen.' Een veel gebruikte reden om je niet druk te maken dat we allemaal stukjes privacy inleveren voor het gebruik van gratis apps of onze locatie delen met Google via je telefoon. Toch heeft iedereen iets te verbergen. Je laat bijvoorbeeld ook niet de deur open staan als je naar het toilet gaat en bepaalde geheimen deel je niet met iedereen.
Twee docenten van Kite Educatie kwamen de twee groepen 8 van cbs De Bouwsteen uit 's-Gravendeel kennis laten maken met deze Escape Room. De leerlingen werden zich bewust van de impact en het gebruik van media en technologie en kwamen in aanraking met het concept van programmeren en coderen.
In de Escape Room streden twee groepen tegen elkaar om privacy gegevens van een persoon te hacken of juist te beveiligen. De agents en de hackers voerden allebei in een groep verschillende codeer- en programmeeropdrachten uit, waarbij ze codes ontcijferden en zo meer of juist minder informatie openbaar maken. De gastdocenten begonnen met een introductie op het onderwerp privacy en bespraken met de leerlingen hoe zij denken over media, technologie en internet. Hoe gedragen zij zich op internet? En wat weten ze ervan af?
Vervolgens werd de klas in tweeën opgedeeld en de gastdocenten verdeelden zich over de groepen. De leerlingen kregen per groep een koffer met materialen en aantekeningen die uit eerder onderzoek verzameld waren. Er waren in totaal vijf opdrachten die voltooid moesten worden. Deze opdrachten waren verschillende puzzels die allemaal raakvlakken hadden met programmeren, coderen, encryptie en geheimtaal, sociale media en internetgebruik. Op een centrale laptop vulden de leerlingen de gevonden antwoorden in en wie het eerst alle juiste antwoorden invoerde, had gewonnen.
Het kwam aan op goede samenwerking, niet bij de pakken neerzitten als het even niet lukte en goed alle instructies volgen. Uiteindelijk 'wonnen' de hackers nipt van de agents.
(tekst/foto: W.Vergeer)
-
NSVV VERLIEST ONNODIG PUNTEN.
10:15
-
bij beijers bengels - eerste huiskamerfestival voor kinderen
10:14
-
's-GRAVENDEEL SPEELT GELIJK TEGEN DEN BOMMEL
10:14
-
INLOOPTEKENMIDDAG BIJ DE VERBEELDINGSFABRIEK
9:59
-
Snelcursus schaatsen in de voorjaarsvakantie
3 dagen geleden
-
Serie Choral Evensongs in de Lijdenstijd
3 dagen geleden
-
Ilse en Raoul op bezoek bij staatssecretaris Van Veldhoven
3 dagen geleden
-
Goed nieuws voor Kees Dam
3 dagen geleden
-
Waarderingstaart voor ambulancepost en brandweer
4 dagen geleden
-
Uniek hardloopevenement door voormalige kerk
4 dagen geleden
-
Nieuwe namen! The Society Shop en Lacoste naar Oud-Beijerland
5 dagen geleden
-
Wekelijkse lijst met vermiste en gevonden huisdieren uit de Hoeksche Waard
6 dagen geleden
-
Voorjaarsworkshops voor kinderen – 2019
6 dagen geleden
-
Algemene Ledenvergadering PCOB afdeling 's-Gravendeel
6 dagen geleden
-
G-Hockeyclinic bij Hockeyclub Barendrecht
6 dagen geleden
-
Gemeente Hoeksche Waard en Bres ondertekenen overeenkomst
7 dagen geleden
-
Leerlingen schrijven boek over communisme
7 dagen geleden
-
Zoë van Gils breekt indoor clubrecord uit 1993
7 dagen geleden
-
Dissidenten eert Jan Windey en schenkt Cavent 1000 euro
7 dagen geleden
-
Moeizaam optreden Ventura Sport goed genoeg voor ruime overwinning
7 dagen geleden
-
Hoeks rock & blues festival
7 dagen geleden
-
Marijn de Wit zilver op het N.K. Atletiek Indoor
7 dagen geleden
-
Museum Oude Raadhuis sluit definitief
7 dagen geleden
-
NSVV stijgt naar tweede positie na winst op Nieuwdorp
7 dagen geleden
-
SSS verliest degradatiekraker van KethelSpaland
7 dagen geleden
-
Kinderen De Pijler lopen dwergenpad
8 feb, 12:18
Nieuws uit Rotterdam
Meer nieuws uit Rotterdam >Nieuwsoverzicht
-
NSVV VERLIEST ONNODIG PUNTEN.
10:15
-
bij beijers bengels - eerste huiskamerfestival voor kinderen
10:14
-
Snelcursus schaatsen in de voorjaarsvakantie
3 dagen geleden