'Mensen boden onderweg zelfs hun zwembad aan'
Vervolg Roparun voorpagina - Bij team HW Runners noteerde één van de begeleidende busjes onderweg een temperatuur van 35 graden op de teller. 'Ondanks dat was het goed te doen en hebben we genoten van de gastvrijheid en gezelligheid onderweg, we werden veelvuldig getrakteerd op ijsjes en tuinslang douches.' Busleider Piet en chauffeur Jan werden zelfs uitgenodigd om een duik in het zwembad te nemen bij iemand in zijn tuin… dat aanbod konden ze natuurlijk niet afslaan.
Overal in de Hoeksche Waard werden de passerende teams maandag op weg naar Rotterdam als helden ingehaald. Numansdorp, Klaaswaal, Oud-Beijerland, Heinenoord, het was weer een waar volksfeest met verfrissende douches, water, knuffels, weerzien met familie en vrienden en vooral heel veel aanmoedigingen om ook het laatste loodzware stuk naar de Coolsingel te volbrengen. Zoals een deelnemer het treffend samenvatte: ‘Die Roparun: ieder jaar bijzonder, ieder jaar anders.’
Aandacht voor kinderkanker
"Wat er dit weekend is gebeurd laat opnieuw zien hoe groot de kracht van de Roparun-community is. Duizenden mensen zetten zich maandenlang belangeloos in om iets te betekenen voor mensen met kanker. Van deelnemers en vrijwilligers tot supporters, sponsoren en alle mensen langs de route: samen maken zij de Roparun tot een uniek evenement dat al 35 jaar diepe indruk maakt. De Roparun maakt een gevoel van nationale verbondenheid in mensen los. Onze 35ste editie gaat de boeken in als één van de mooisten”, aldus directeur Lesly Wolters.
Tijdens deze jubileumeditie vroeg de organisatie aandacht voor het thema kinderkanker. Kort voor de start maakte Roparun bekend bijna 20.000 euro te doneren aan Vereniging Kinderkanker Nederland voor de Kanjerketting. Met deze symbolische bijdrage adopteerde Roparun de zogenoemde fysio-kraal, die staat voor bewegen, herstellen en volhouden tijdens het ziekteproces van kinderen met kanker. Ook tijdens de finish op de Coolsingel werd opnieuw aandacht gevraagd voor dit thema.
De definitieve eindopbrengst van de 35ste editie wordt bekendgemaakt tijdens de afsluitende feestavond op zaterdag 6 juni. De organisatie verwacht dat het eindbedrag nog fors zal oplopen. Veel teams verwerken hun sponsoropbrengsten namelijk pas na afloop van het evenement en daarnaast moeten nog grote aantallen donaties en acties worden verwerkt. Teams die in 2027 weer mee willen doen kunnen zich vanaf 1 augustus aanmelden via de website www.Roparun.nl.
Kijk voor een foto-overzicht op www.hetkompasonline.nl. Met dank aan alle fotografen !