Het evenement is verplaatst.
Het evenement is verplaatst. Eigen foto

Hardloopfeest door Oud-Beijerland verplaatst naar 10 juli vanwege hitte

Actueel 125 keer gelezen

Oud-Beijerland - Het Hardloopfeest door Oud-Beijerland, dat op vrijdagavond 26 juni zou plaatsvinden, wordt verplaatst naar vrijdagavond 10 juli 2026. De organisatie heeft zo snel na de afgelasting een nieuwe datum voor de eerste editie van het hardloopevenement kunnen vinden.

In overleg met het Rode Kruis, de gemeente Hoeksche Waard en Veiligheidsregio ZHZ werd eerder deze week besloten dat de eerste editie van Hardloopfeest op 26 juni niet door kon gaan. De hoge temperaturen en hittekracht die verwacht werden kwamen vandaag ook uit. “Het vuur uit je sloffen rennen is de bedoeling, maar niet letterlijk,” aldus de organisatie. “Met pijn in ons hart moesten we deze beslissing nemen, maar de gezondheid van 900 deelnemers, ruim 70 vrijwilligers en alle toeschouwers staat voorop.”

Inmiddels is er in overleg met de gemeente Hoeksche Waard een nieuwe datum vastgesteld. Het Hardloopfeest zal nu plaatsvinden op vrijdagavond 10 juli 2026. De opzet van het evenement blijft ongewijzigd. Alle eerder gekochte tickets blijven geldig voor de nieuwe datum. Deelnemers die hun startnummer al hebben opgehaald, wordt gevraagd dit goed te bewaren. Wanneer ingeschreven deelnemers op de nieuwe datum niet kunnen, is het mogelijk om via het doorverkoopplatform de kaarten aan te bieden. Geïnteresseerden die eerder mis grepen kunnen deze tickets vinden via www.hardloopfeest.nl

Het Hardloopfeest door Oud-Beijerland beleeft dit jaar zijn eerste editie en wordt georganiseerd door AV Spirit en Stichting Sport Feest, bekend van het Wandel Feest Hoeksche Waard. Tijdens het evenement wordt het centrum van Oud-Beijerland omgetoverd tot een volledig verkeersvrij parcours van 5 en 10 kilometer, met elke 500 meter een muziekpunt. Zowel recreanten als ervaren lopers kunnen deelnemen. Er is officiële tijdregistratie en iedere finisher ontvangt een unieke medaille. Na afloop wordt het evenement feestelijk afgesloten met een Cooling down borrel met DJ bij de Heeren van Beijerland.

Vincent van Heijningen en Erwin Bouman, namens Stichting Sport Feest: “Met het Hardloopfeest willen we dezelfde energie en gezelligheid naar Oud-Beijerland brengen als bij het Wandel Feest Hoeksche Waard. Een hardloopavond vol muziek, sfeer en publiek past daar perfect bij.”

John Barends, voorzitter van AV Spirit, vult aan: “Hardlopen leeft enorm in de Hoeksche Waard. Alle 900 startbewijzen voor het Hardloopfeest waren dan ook al snel uitverkocht. We zijn blij dat we voor hen op 10 juli alsnog een prachtig evenement neer kunnen zetten.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant