Een voedselbos is een voedselproducerend stuk bos, door mensen aangelegd, waar geen pesticiden worden gebruikt. (foto: pr)
Een voedselbos is een voedselproducerend stuk bos, door mensen aangelegd, waar geen pesticiden worden gebruikt. (foto: pr)

Crowdfundingsactie “Voedselbos nabij het Oudeland”

Algemeen 1.647 keer gelezen

Strijen - In Strijen wordt gewerkt aan een Voedselbos. In het voorjaar van 2023 is een kleine groep enthousiaste mensen gestart met de aanleg van een voedselbos. Om dit financieel voor elkaar te krijgen, doet “Voedselbos nabij het Oudeland” mee aan de Crowdfunding campagne van de Pollinators.

‘Wij hopen dat de lieve Hoeksche Waardse bevolking ons met een (kleine) bijdrage wil steunen om dit doel te realiseren’, zegt woordvoerder Sandra de Geus. Er zijn een aantal redenen waarom dit Voedselbos is gestart. Het levert een bijdrage aan het vergroten van de biodiversiteit, vergroening van de omgeving, door meer bomen en struiken te planten. Bomen zijn van levensbelang voor het voortbestaan van bestuivende insecten, die onmisbaar zijn voor ons ecosysteem. 

Bomen zuiveren de lucht en hebben een positieve invloed op het klimaat. Het brengt mensen samen door samen in de natuur bezig te zijn. Bomen houden water vast in droge periodes. Een Voedselbos geeft een eetbare oogst voor mens, dier en de insecten, er wordt gewerkt aan een gezonde, groene toekomst met elkaar en geeft een positieve bijdrage aan het ecosysteem.

Permacultuur
Sandra: ‘Met eigen financiële middelen zijn we al enthousiast gestart in het voorjaar van 2023. We hebben de voormalige paardenwei eenmalig laten ploegen door een loonbedrijf. De reden hiervoor is om het zaadmengsel voor het voedselbos een goede start te geven, We hebben een hoogwaardig inheems zaadmengsel aangeschaft met 16 soorten kruiden geschikt voor voedselbos en permacultuur. In de zomer en het najaar van 2023 hadden we een prachtige bloemenzee.
We hebben rondom het stuk grond een veelheid aan wilgen geplant, zo typerend voor ons Hoekschewaardse landschap. In het najaar van 2023 hebben we ook meegedaan met de Crowdfunding actie van de Pollinators en hebben we een struweelhaag rondom het stuk grond kunnen aanplanten. Dat zorgt voor beschutting, maar kan ook eten produceren voor vogels en insecten en zorgt gelijk weer voor een mooie biodiversiteit.
Ook hebben wij van de gemeente Hoeksche Waard een bijdrage gekregen om fruitbomen, notenbomen en fruitstruiken aan te schaffen. We zijn dus al een heel eind. Maar er kunnen nog heel veel fruitbomen en struiken bij.’
Voor de aanschaf hiervan kan men nog wel wat financiële steun gebruiken. Er er is nog een hele grote wens; namelijk een paddenpoel in het voedselbos, wat weer op een hele andere manier voor meer biodiversiteit zorgt. ‘Met deze actie en donaties willen we dus de poel realiseren en eventueel fruitbomen/struiken aanschaffen,’ besluit De Geus.

Wil je meer weten of meehelpen, stuur dan een mail naar: info@econatuurlijk.nl. Of klik op de qr-code bij dit artikel.    

Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

foto's: pr Hoeksche Waard Actief
Sportfestijn tijdens Jaarmarkt trekt honderden bezoekers naar Oud-Beijerland Actueel 1 uur geleden 1
foto: pr SKHW
Zwijndrecht krijgt geen genoeg van Shantykoor De Hoeksche Waard Actueel 1 uur geleden
foto: pr
Najaarsmarkt Hersteld Hervormde Gemeente Korendijk Actueel 1 uur geleden
Enthousiasme genoeg bij Spirit. (foto: pr)
Hardlopen? Kom naar Atletiekvereniging SPIRIT Actueel 20 uur geleden
Afbeelding
Korbatjo morst kostbare punten in Goes Actueel 21 uur geleden
Bijna een halve eeuw bij één en dezelfde baas in dienst. (foto: pr)
Opa Hein zwaait af na 48 jaar trouwe dienst Actueel 23 uur geleden 2

Uit de krant