archieffoto: Casper Streefkerk
archieffoto: Casper Streefkerk

3 containers met vapes en nicotinezakjes aangetroffen bij controle ‘s-Gravendeel

Actueel 239 keer gelezen

‘s-Gravendeel - Bij een integrale controle begin mei zijn bij een bedrijf in ’s-Gravendeel onder andere 3 containers met vapes met een zoete smaak en nicotinezakjes aangetroffen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit heeft de verboden waren in beslag genomen. De vapes en nicotinezakjes worden vernietigd op kosten van de eigenaar.

De verkoop van nicotinezakjes is verboden vanaf 1 januari 2025. Vapes met een zoet smaakje zijn sinds 1 januari 2024 verboden in Nederland. Vapes mogen alleen nog naar tabak smaken. Burgemeester Witte: “Nieuwe inzichten laten steeds meer zien welke gezondheidsrisico’s er kleven aan het vapen. Vooral de vapes met smaakjes hebben ertoe geleid dat ook veel jongeren verslaafd zijn geraakt. Een stijgend aantal van hen belandt met vape-gerelateerde klachten in het ziekenhuis. Daarom ben ik blij dat deze grote partij is ontdekt en vernietigd wordt.” 

Behalve de containers, werd nog een taser aangetroffen en werden diverse milieuovertredingen geconstateerd. De integrale controle vond plaats in samenwerking met de politie, Douane, omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid, Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit en de Inspectie Leefomgeving en Transport.

Integrale controles vinden regelmatig plaats

Deze integrale controles worden gehouden door de gemeente in nauwe samenwerking met andere partijen. Hierbij wordt bijvoorbeeld gekeken of een ondernemer zich houdt aan de wet- en regelgeving bij de exploitatie van zijn bedrijf. De controles verminderen de kans op verstoring van de openbare orde en het draagt bij aan de veiligheid in de buurt van de locatie. Ook wordt hiermee ondermijning tegengegaan. Er is sprake van ondermijning als faciliteiten in de bovenwereld worden gebruikt om activiteiten in de onderwereld (criminele activiteiten) mogelijk te maken.

Meld Misdaad Anoniem

Vermoed u criminele activiteiten bij u in de buurt? Ziet, hoort, of ruikt u onraad en heeft u het gevoel dat er iets niet klopt? Bel de politie via telefoonnummer 0900 – 8844. Blijft u liever anoniem? Meld het dan via de onafhankelijke organisatie Meld Misdaad Anoniem (M.). M. zorgt ervoor dat de melding bij de juiste instantie terechtkomt. De melder blijft altijd buiten beeld. M. is telefonisch bereikbaar via 0800 – 7000 en online via www.meldmisdaadanoniem.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Kunstwerken van Jan de Mik zijn te bewonderen in De Open Waard. (archieffoto)
Expositie ter ere van kunstenaar Jan de Mik in de Open Waard Actueel 2 uur geleden 1
Afbeelding
Gemiva organiseert banenborrel in activiteitencentrum De Vlier Actueel 3 uur geleden
archieffoto: Casper Streefkerk
3 containers met vapes en nicotinezakjes aangetroffen bij controle ‘s-Gravendeel Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
Allerlaatste thuiswedstrijd Fortuna Be Quick op echte grassprieten Actueel 4 uur geleden
Meer dan 350 inwoners kwamen bijeen om kennis te maken met de plannen voor de locaties Beatrixlaan, Sportpark en Munnikendijk. (foto's: pr WestSaam)
Grote belangstelling voor conceptplannen nieuwbouw en voorzieningen in Westmaas Actueel 5 uur geleden
foto: Jeffrey Groeneweg
Echtpaar Baan-Vogel uit Puttershoek viert diamanten jubileum Actueel 6 uur geleden 10

Uit de krant