
Protest en petitie tegen komst betoninstallatie ‘s-Gravendeel
Actueel 2.390 keer gelezen‘s-Gravendeel - Voor heel wat inwoners van ‘s-Gravendeel is het helemaal geen gelopen zaak dat er een betonrecycling installatie net buiten het dorp gaat komen. Men is ondanks toezeggingen en nadere uitleg van de betrokken partijen, Dura Vermeer en Everox inmiddels gestart met protestacties doormiddel van ondermeer posters en flyers. En er staat ondertussen ook een petitie tegen de komst online.
In de petitie roept men de gemeente Hoeksche Waard op om de omgevingsvergunning voor deze installatie niet te verlenen. ‘Wij roepen de gemeente op om de gezondheid van haar burgers boven industriële belangen te stellen. Een dergelijke installatie hoort niet thuis vlak naast een dorp, maar op een locatie waar er minder directe impact op bewoners is’, aldus de opstellers.
De mogelijke komst van deze ‘fabriek’ lijkt zodoende een heet hangijzer te worden zo vlak voor de verkiezingen. Bewoners zijn in principe helemaal niet tegen betonrecycling, maar wel tegen de locatie van de installatie. ‘Wij hebben niets tegen betonrecycling. Prima, maar dit hoort niet op een paar honderd meter van huizen’, aldus ook Martijn Brouns. Eén van de eersten die destijds vraagtekens zette bij de komst van de fabriek. Men is dus in de omgeving niet gerustgesteld door de uitleg van Everox en Dura Vermeer.
Los van of de aangekondigde maatregelen voldoende zijn om mogelijk de problemen met stof tegen te gaan, zijn sommige mensen ook niet te spreken over het formaat van de silo’s die op het terrein komen. Een buurtbewoner: ’Naar het schijnt zijn die bijna 30 meter hoog. Dat is zowat dubbel zo hoog als de bomen die je nu bij de oprit van Dura Vermeer ziet staan.’
Ook online actie
De protesten tegen de komst van de betonrecycling installatie krijgen ook online steeds meer vorm én bijval. Ook vanuit buurdorpen van ‘s-Gravendeel. Mensen uit o.a. Mookhoek en Puttershoek reageerden en steeds meer mensen delen de online versie van de poster. Op sociale media reageren mensen van buiten de regio, die vinden dat de inwoners van ‘s-Gravendeel steun verdienen.
De algemene beeldvorming bij het merendeel van degenen die reageren op facebook is dat men het gevoel heeft dat de komst van de installatie eigenlijk al besloten is. Hoe het verder gaat moet de toekomst uitwijzen, maar het lijkt wel zeker dat het een stevig discussiepunt voor de verkiezingen gaat worden.
De petitie is te vinden via deze link: https://tally.so/r/rj5Poo Het voornemen van de actievoerders is om de petitie op 10 maart te overhandigen aan de gemeenteraad. Gelet op het aantal reacties online en de verzoeken om posters te gaan delen zou het zomaar een succes kunnen worden. Men is inmiddels ook op facebook actief.
(tekst: Arie Pieters)















