De jarige met de burgemeester.
De jarige met de burgemeester. Arie Kievit

Korstiaan van der Bijl 102 jaar

Actueel 23 keer gelezen

Puttershoek - Gisteren, 27 april, werd Korstiaan van der Bijl 102 jaar.

Burgemeester Marian Witte feliciteerde hem met deze mooie leeftijd. Namens het gemeentebestuur bracht zij een mooie bos bloemen mee. De heer Van der Bijl woont nog zelfstandig (met wat hulp van de thuiszorg en familie) en staat midden in het leven. Hij volgt op de tv het nieuws en kijkt graag naar sport. Hij is altijd geïnteresseerd in hoe het gaat met familieleden en andere naasten. Bezoekers kennen hem als ‘opa pepermunt’: ze mogen bij elk bezoek een grote Wilhelmina-pepermunt pakken.

De heer Van der Bijl is 27 april 1924 geboren aan ‘De Hoffies’ in Puttershoek. Hij groeide op met 2 broers en verhuisde op 4-jarige leeftijd naar de Blaaksedijk. Toen hij 12 was, werkte hij bij ‘ome Arie’ in de tuinderij en bracht hij groente aan huis. Later ging hij werken op de scheepswerf ‘W.H. van der Sluijs’. Daar leerde hij verschillende ambachten. Op zijn 27e kwam hij in dienst bij de Suikerfabriek, waar hij zijn vader opvolgde als kraanmachinist en monteur. Na een dienstverband van bijna 40 jaar ging hij op zijn 62e met vervroegd pensioen. De heer Van der Bijl was ook actief als bedrijfs- en vrijwillige brandweer.

Samen met zijn vrouw Ine Quist kregen zij 4 kinderen, 10 kleinkinderen en 12 achterkleinkinderen. Zijn achterkleinzoon Seppe Rijnberk was in 2025 de kinderburgemeester van de Hoeksche Waard.
Vooral na zijn pensioen reisde het echtpaar door Europa. Sinds 16 jaar is meneer weduwnaar.
Muziek heeft als een rode draad door zijn leven gelopen. Hij speelde bij de fanfare, speelde accordeon (ook op bruiloften en partijen) en zong bij een operakoor. Nog steeds geniet hij erg van het luisteren en kijken naar muziek.

Ondanks zijn hoge leeftijd is hij in redelijke gezondheid. Hij kookt soms zijn eigen eten en tuiniert in zijn eigen tuin. Hij houdt van zoetigheden, zoals gevulde koek en chocolade. De 102-jarige heeft zelfs nog een rijbewijs en reed tot 2 maanden geleden nog graag een rondje op zijn scooter.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant