V.l.n.r.: Sini en Wim Jagtenberg, Cobi Crucq en Michael Arbman, voorzitter Stichting Roparun. De comitéleden Carry Schep, Elvira van der Ven en Joop Simons waren verhinderd. (foto: Finn Roos)
V.l.n.r.: Sini en Wim Jagtenberg, Cobi Crucq en Michael Arbman, voorzitter Stichting Roparun. De comitéleden Carry Schep, Elvira van der Ven en Joop Simons waren verhinderd. (foto: Finn Roos)

Doorkomst Roparun Oud-Beijerland wint publieksprijs

Actueel 296 keer gelezen

Oud-Beijerland - Tijdens de feestelijke slotavond van de 35e editie van de Roparun op zaterdag 6 juni is de doorkomst van Oud-Beijerland onderscheiden met een publieksprijs van € 2.500. Daarnaast maakte Stichting Roparun bekend dat deze jubileumeditie een recordopbrengst heeft gerealiseerd van maar liefst € 5.045.030,81.

Na afloop van iedere Roparun beoordelen zowel de deelnemende teams als een jury van Stichting Roparun alle doorkomstplaatsen langs de route. Ook het publiek krijgt de mogelijkheid om zijn stem uit te brengen. Dit jaar werd voor het eerst gewerkt met een vernieuwd beoordelingssysteem waarbij per route acht prijzen werden uitgereikt, verdeeld over vier categorieën: aankleding en versiering, muziek en presentatie, publiek en tot slot promotie, telkens onderscheiden in dag- en nachtdoorkomsten.
De doorkomst van Oud-Beijerland werd bekroond in de categorie Publiek op de Franse route. In deze categorie wordt gekeken naar de zichtbare betrokkenheid van bewoners en bezoekers langs de route. Factoren zoals publieksopkomst, enthousiasme, ondersteuning van de deelnemers en actieve communicatie richting de omgeving spelen daarbij een belangrijke rol. Volgens de voorwaarden van Stichting Roparun moet het prijzengeld worden besteed aan goede doelen die aansluiten bij de missie van de Roparun: het ondersteunen van mensen met kanker en hun naasten.

Recordbedrag voor jubileumeditie

Naast de prijsuitreiking stond de slotavond vooral in het teken van de bekendmaking van de totale opbrengst van de 35e Roparun. Tot grote verrassing van aanwezigen werd een nieuw record gevestigd. De opbrengst van de editie 2026 kwam uit op een indrukwekkende € 5.045.030,81.

Op Tweede Pinksterdag passeerden ongeveer 133 teams uit Nederland, België en Frankrijk Oud-Beijerland op weg naar de finish in Rotterdam. Langs de gehele routedoor het dorp werden de deelnemers warm onthaald door duizenden enthousiaste toeschouwers.De ontvangst begon op de Langeweg bij Schep, waar de teams werden verwelkomd door Harm’s Huisband en een grote menigte langs de route. Onder begeleiding van muziek en enthousiaste presentaties van Frank Kapogiannis en zijn team van M-Rental trokken de deelnemers verder richting het centrum.
Op het terrein van CreActief konden de teams deelnemen aan diverse activiteiten en kregen zij vers fruit aangeboden. In het centrum werden alle teams persoonlijk aangekondigd door speaker Ruud van der Heijden, die teamnummers, namen en bijzondere wetenswaardigheden met het publiek deelde. De energieke optredens van Djembégroep African Hope en het Shantykoor Hoeksche Waard zorgden daarbij voor extra sfeer.
Ook op de Bierkade, de Scheepmakershaven en het bedrijventerrein werd volop feestgevierd. Bij het verlaten van Oud-Beijerland wachtte de deelnemers nog een enthousiast uitzwaaipunt aan de Willem Beukelzstraat, georganiseerd door Allemaal Staal.

Waardering voor jarenlange inzet

Het Doorkomstcomité Roparun Oud-Beijerland reageert trots op de ontvangen prijs: “Wij bedanken alle teams, de jury van Stichting Roparun en het publiek voor hun stem. Deze prijs is een prachtige waardering voor de inzet van onze vrijwilligers, sponsoren en alle betrokkenen die ieder jaar bijdragen aan een onvergetelijke doorkomst. Het voelt als een eer dat zowel de teams als de jury onze activiteiten en faciliteiten zo positief waarderen.”

Sinds de eerste doorkomst in 2009 is de Roparun in 2026 voor de vijftiende keer door Oud-Beijerland gekomen. Het is inmiddels de elfde keer dat het doorkomstcomité een prijs ontvangt van Stichting Roparun. 
Door de jaren heen konden dankzij deze prijzen diverse goede doelen worden ondersteund, waaronder Hospice Hoeksche Waard, Stichting Ambulance Wens Nederland, Keppie Company, Looking Good Feel Better, Zorgwaard, Stichting Droomdag, De Liedjesfabriek, het Prinses Máxima Centrum en Stichting Haarwensen.

Vooruitblik op Roparun 2027

De 36e editie van de Roparun start op zaterdag 15 mei 2027. Op maandag 17 mei zullen de deelnemende teams opnieuw door Oud-Beijerland trekken op weg naar de traditionele finish in Rotterdam. Het Doorkomstcomité kijkt alweer uit naar de volgende editie: “We hebben enorm veel zin om ook in 2027 weer een feestelijke en warme ontvangst te organiseren voor alle deelnemers. We hopen nieuwe vrijwilligers en sponsoren te mogen verwelkomen om samen deze bijzondere traditie voort te zetten.”

Meer informatie of belangstelling voor sponsoring of vrijwilligerswerk kan kenbaar worden gemaakt via info@doorkomstroparunobl.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Posthoorn in Puttershoek, inmiddels afgebroken. (archieffoto: Arie Pieters)
Boek ‘Uitgaan in de polder’ brengt uitgaansleven in Alcazar en De Posthoorn in beeld Actueel 2 uur geleden
foto's: pr
Puttershoek schoon test peukenzuiger Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
Primera Jos van Andel breidt opnieuw uit: meer ruimte voor cadeaus, boeken en beleving Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
Trijnie de Bes liep vanaf 1956 alle 70 Biwanto’s Actueel 5 uur geleden
Kluut. (foto: Han Benard)
Excursie ‘Horen is Scoren” op zondag 14 juni Actueel 6 uur geleden
Op zoek naar een wat oudere kat met karakter en charme? Maak eens kennis met Koko. (foto: pr De Dierenstee)
Kater Koko gaat graag rustig z’n eigen gangetje en is een echte levensgenieter Actueel 6 uur geleden

Uit de krant