
Bijzondere wandeling ter ere van Suze Groeneweg
Actueel 133 keer gelezenNumansdorp - Op zaterdag 26 september wordt een bijzondere wandeling gehouden ter ere van Suze Groeneweg. Deelnemers wandelen vanuit Numansdorp via het historische Welkerpad naar Strijensas.
Suze Groeneweg werd in 1875 in Strijensas geboren en schreef geschiedenis als de eerste vrouw die werd gekozen in de Tweede Kamer. Zij heeft daar veel bereikt op het gebied van volksonderwijs, drankbestrijding, zuigelingen- en moederschapszorg, ontwapening en gelijkwaardigheid van mannen en vrouwen.
Ter gelegenheid van haar 151ste geboortejaar organiseren Jeanette Kuipers (voormalig Gemeenteraadslid), Jolanda Koning (Gemeenteraadslid CDA) en Mientje den Boer voor de tweede keer een wandeling in haar voetsporen.
De dag begint om 9.00 uur met koffie en thee en wat lekkers bij Pandje20 aan de Torenstraat 20 in Numansdorp. De locatie waar Suze destijds haar opleiding aan de Rijksnormaalschool tot onderwijzeres volgde. Zij wandelde in die tijd elke dag van haar thuis in Strijensas naar Numansdorp en retour.
Om 9.20 uur geeft Leo Stehouwer een korte presentatie over de heer P.H.M. Welker, een zeer bevlogen Numansdorper. Welker was hoofdonderwijzer van de eerste openbare school in het dorp. Later werd hij directeur van de Rijksnormaalschool, de onderwijzersopleiding. Eén van zijn leerlingen was Suze Groeneweg.
Andere initiatieven van Welker waren: de stoomtram naar Zuid-Holland en de Zeeuwse Eilanden, de Barendrechtsebrug en diverse muziekverenigingen. De route van de wandeling voert ook over het Welkerpad.
Om 9.30 uur vertrekken de deelnemers. De wandelroute is ongeveer 12 kilometer lang en geschikt voor deelnemers met een redelijke basisconditie. Rond 12.30 uur is het mogelijk om tegen betaling een lunch, vooraf klaargezet door restaurant De Batterij, te nuttigen in het Verenigingsgebouw Strijensas. Ook is er nog een verrassing voor iedereen.
Er is gratis busvervoer geregeld vanaf Strijensas terug naar het startpunt in Numansdorp.
Aanmelden kan via de aanmeldlink https://forms.cloud.microsoft/r/cDggexmzZW of via bijgaande QR code
















