
Muziekvereniging Wilhelmina in Numansdorps viert haar 130-jarig bestaan
ActueelMuziekvereniging Wilhelmina in Numansdorps viert haar 130-jarig bestaan. Een lustrum dat niet over het hoofd gezien mag worden. Op 25 januari heeft er inmiddels een eerste Jubileumconcert plaatsgevonden. Maar er staat nog meer op het programma en dat mag je niet missen.
Numansdorp - We moeten terug naar het jaar 1881 waarin schoolhoofd Peter Mathijs Hubert Welker in Numansdorps met zijn studenten een fanfareorkest oprichtte en hiermee de basis legde voor het muziekleven in de Hoeksche Waard. De fanfarevereniging ‘Wilhelmina’ voor de gewone man werd in 1986 een feit en in 1905 werd de fanfarevereniging koninklijk goedgekeurd. Jaren later kreeg Wilhelmina haar eerste eigen gebouw aan de Torenstraat en sinds 1994 verhuisden ze naar hun huidige gebouw aan de Buttervliet 1a.
Slagwerkgroep
Sinds 1954 maakt de slagwerkgroep een belangrijk onderdeel uit van de muziekvereniging dat vanaf april dit jaar wordt geleid door de ambitieuze Hugo Pereira. Hugo nam het stokje over van Jan Schipper die bijna 40 jaar slagwerkinstructeur was.
Kinderen werven en reünieconcert
Naast de fanfare en fanfareorkest en de slagwerkgroep is er ook een jeugdslagwerk en een jeugdorkest. Door een financiële bijdrage van de Rabobank heeft Wilhelmina bijgedragen aan het scholenproject ‘muziek maken zonder grenzen’. Kinderen van groep 4 t/m 6 kregen speciale instrumenten in bruikleen om te oefenen. Na 9 lessen op school volgde ook een les in de grote zaal en als slotstuk een gezamenlijk optreden met het orkest voor publiek. Enkele kinderen waren zo enthousiast en zijn verdergegaan met de muzieklessen. Na het behalen van hun diploma kunnen zij doorstromen naar het jeugdorkest. Het reünieconcert van 11 april bracht huidige leden en oud-leden bij elkaar. Het was zo succesvol dat oud-leden zich wederom hebben aangemeld bij de muziekvereniging, waardoor het orkest inmiddels meer dan 50 leden telt.
Dirigenten
Wilhelmina kende in de loop der jaren uiteraard veel dirigenten, denk bijvoorbeeld aan de heer Hofman, de heer Lageweg of Arie Stolk. Sinds juni 2023 leidt Jeroen Schippers het orkest. Zijn enthousiasme en aandacht voor muzikale interpretatie hebben de sfeer, muzikaliteit in het orkest en het ledenaantal van de muziekvereniging positief beïnvloed.
Jeroen groeide op in een zeer muzikale familie en begon zijn carrière bij de Harmonie ‘Wilhelmina’ Glanerbrug. Hij vertrok, na zijn vooropleiding aan het Conservatorium in Enschede, naar Rotterdam. Hij studeerde bij Andre Heuvelman en aan het Codarts Conservatorium. In 2005 behaalde hij zijn bachelor en in 2007 zijn master. In 2006 kreeg Jeroen een vaste aanstelling bij de Marinierskapel der Koninklijke Marine, waar hij vanaf 2012 solo-trompettist is.
Marinierskapel
Op 30 oktober aanstaande verwelkomt Wilhelmina bovengenoemde Marinierskapel, opgericht in 1945, om een concert te geven. De Marinierskapel staat onder leiding van Erik van de Kolk en belooft een prachtige muzikale avond te worden. Er zullen twee solisten meewerken die in de Hoeksche Waard zijn geboren, Arjan van de Merwe (hoornist)en
Nadine van de Merwe (fagot). Zij zijn beiden musici van de Marinierskapel en spelen een primeur van componist Steven Melilo. Wilhelmina is verder nog te horen op 1 november tijdens het uitwisselingsconcert en op 7 november tijdens het Hoeksche Waards Festival. Om het jubileumjaar af te sluiten treedt op 19 december het fanfareorkest op met musicalartiest René van Kooten.
Kaarten
Kaarten voor respectievelijk beide concerten zijn verkrijgbaar via de website www.muziekvereniging-wilhelmina.nl/marinierskapel of de website www.muziekvereniging-wilhelmina.nl/evenementen Ook zijn kaarten voor de concerten verkrijgbaar bij de Plus en Les Deux in Numansdorp.















