
Open dag bij zorgboederij Beversoord
Algemeen 1.381 keer gelezenZorgboerderij Beversoord nabij Strijensas is op zaterdag 9 september tussen 10.00 en 16.00 uur geopend voor het publiek.
door Arie Pieters
Strijensas - De zorgboerderij is in 2000 van start gegaan en sindsdien heeft men steeds nieuwe elementen aan de bedrijfsvoering toegevoegd. Zo werd ruim tien jaar geleden gestart met een theetuin en er is ook alweer meerdere jaren een winkeltje bij de boerderij om eigen producten te verkopen. Zorgboerderij Beversoord ligt op een mooie, rustige plek in de polders tussen Strijensas en het ‘s-Gravendeelse buurtschap Schenkeldijk. De zorgboerderij is men destijds mede gestart vanuit de behoefte om het landbouwbedrijf een bredere betekenis te geven in de samenleving. Op Beversoord wordt door Humanitas DMH dagbesteding geboden aan merendeels mensen met een aangeboren verstandelijke beperking. Hanna Mesker werkt al bijna 19 jaar met veel plezier bij Humanitas DMH als begeleidster. Zij geeft uitleg over alles wat men doet op deze zorgboerderij: ‘Op het land en in onze kassen worden op kleinschalige wijze veel verschillende (biologische) groenten en kruiden geteeld en er wordt met liefde gezorgd voor de dieren. We hebben nu ondermeer varkens, konijnen, waarbij twee Vlaamse reuzen en cavia’s op de boerderij. Er werken bij ons mensen uit de omgeving van Barendrecht en Ridderkerk en uiteraard uit de Hoeksche Waard. Wij leveren tegenwoordig kruiden aan een sterren restaurant in Amsterdam. Doordat wij kleinschalig werken kunnen we ook de meer zeldzame kruiden en groenten verbouwen.’
Een zorgboerderij is een land- en/of tuinbouwbedrijf waar mensen met een zorgvraag een passende dagbesteding vinden en/of meewerken. Er is een grote diversiteit aan activiteiten te vinden, afhankelijk van het seizoen; zaaien, wieden, kaswerkzaamheden, oogsten, onderhoud etc. De werkzaamheden worden afgestemd op een ieder zijn mogelijkheden, mede met als doel het streven naar zijn of haar verdere ontwikkeling in zelfstandigheid. Men gaat dus voor 100% uit van wat mensen wél kunnen. Voor alle groenten en kruiden op Beversoord geldt dat ze 100% biologisch zijn, en de producten gaan bijvoorbeeld naar markten, de groentepakketten van biologische boerderij Landzicht in Mookhoek en inmiddels dus ook naar restaurants. De mensen die op Beversoord werken, zijn overigens merendeels verbonden aan Humanitas te Barendrecht. Tijdens de open dagen is er op het terrein meestal ook een markt waar de eigen producten worden verkocht en waar biologische hapjes verkrijgbaar zijn. Meer informatie over Beversoord (Sassendijk no.8) op www.humanitas-dmh.nl.















