
Open huis na flinke renovatie Koninkrijkszaal
Algemeen 1.796 keer gelezenMijnsheerenland - Aan de Groeneweg 2 in Mijnsheerenland was het zaterdag 16 november gezellig druk. De vergaderlocatie van Jehovah’s Getuigen is de afgelopen vier maanden flink onderhanden genomen. En hoewel er aan de buitenkant nog wat laatste klusjes moeten worden gedaan, konden buurtbewoners alvast een kijkje nemen.
Tijdens het open huis werden bezoekers onthaald met koffie en gebak en konden ze op hun gemak het resultaat van zeventien weken renoveren bekijken. Op het skelet van het gebouw na is eigenlijk alles vernieuwd. Zo is de buitengevel vervangen door een duurzaam steenstripsysteem met isolatieplaten, waardoor de isolatiewaarde flink is verhoogd. Er zijn kunststof kozijnen geplaatst met daarin HR++ glas en het hele dak is opnieuw geïsoleerd. Ook vanbinnen is alles nieuw, van interieur tot toiletten, waterleidingen en elektra. Verder zijn er een airco en een luchtventilatiesysteem geplaatst die samen zorgen voor een fijn klimaat tijdens de wekelijkse bijeenkomsten.
De werkzaamheden zijn helemaal in eigen beheer uitgevoerd. In totaal zijn daarvoor 160 ‘bouwvrijwilligers’ uit het land ingezet. Geloofsgenoten uit de regio hebben de bouwers geassisteerd en gefaciliteerd: zij zorgden voor logeeradressen, catering en schoonmaak. “De sfeer was geweldig en we zijn dankbaar voor de fijne medewerking van onze buren”, zegt bouwopziener Martijn Blommers. “We mochten bijvoorbeeld enkele containers op het land van de buurman plaatsen, waardoor we de toilet- en keukenvoorzieningen dichtbij hadden. Dat was heel prettig.”
In de Koninkrijkszaal, zoals Jehovah’s Getuigen hun religieuze onderkomen noemen, beginnen over een aantal weken – na de allerlaatste klussen – weer vier openbare bijeenkomsten per week. Een van de vaste bezoekers van die bijeenkomsten is Maaike Heemskerk-Van Prooijen (75) uit Mookhoek. Zij weet nog goed hoe het allemaal begon: “In de jaren zeventig werden we met een volkswagenbusje opgehaald om te vergaderen in ‘De Horrekijker’, een klein cafeetje in het centrum van Mijnsheerenland”, vertelt ze. Ondertussen vergaderen de Getuigen alweer tientallen jaren in hun vertrouwde locatie aan de Groeneweg. “Ik kom hier al vanaf het moment dat de zaal gebouwd werd. Hij is nu als het ware opnieuw gebouwd, zo mooi. Licht, ruimte, het is prachtig!”















