
Fraaie derde plek voor karter Senna Bison
Algemeen 983 keer gelezenNumansdorp - Onlangs won de Numansdorpse Senna Bison op de FIA Motorsport Games een bronzen medaille op de Karting slalom in Valencia. Deze keer pakte ze in de finalerace op Assen tussen alle jongens in de RK1 klasse in de NXT GP Dutch Open een derde plaats.
De finale race van de NXT GP Dutch Open was op het TT Juniortrack te Assen. Een spannende dag want Senna kon in het eindklassement nog wat plekken stijgen. Het hele weekend is het in de ochtend en laat in de middag koud. Door de schommelende temperaturen is het lastig om je banden op temperatuur te houden.
Senna had zich als vijfde gekwalificeerd. Doordat haar bandendruk niet goed was afgesteld kon ze helaas niet inhalen maar kon ze wel in race 1 haar plek behouden. In race 2 reed ze in een groepje van drie rijders die flink aan elkaar gewaagd zijn en daar het bijna mis ging in de achterste chicane. Ze maakt een mooie move op haar voorganger en kan zo de vierde plek bemachtigen.
In race 3 was het een stuk kouder, ze heeft de pech te spinnen in de opwarmronde en moet dus achteraan beginnen. Senna heeft een goede start en weet zich steeds meer naar voren te rijden. Twee rondes voor de finishvlag haalt ze de nummer 3 in.
Wat eerder dit jaar meerdere malen niet lukte resulteerde nu in een podiumplaats en stijgt ze in het algemeen klassement twee plaatsen. Ze had al twee bekers dit jaar voor driver of the day gekregen, maar een podiumplaats in deze raceklasse is een kers op de taart.
Eind november was de finale race van de NXT GP Kids Cup op Kartbaan Lelystad. Senna wilde daar weer mooie stappen maken zoals in Assen. Helaas slaat het noodlot toe en breekt haar krukas in de zaterdagtraining. Gelukkig kan ze van een andere rijder zijn reservemotor lenen. Echter gaf het niet het gewenste resultaat op de zondag. In het eindklassement pakt Senna toch mooie plaatsen.
Senna wil graag iedereen hartelijk danken die haar op wat voor manier heeft gesponsord dit jaar. Doordat de motor kapot is wordt gekeken of in 2025 al de stap genomen wordt naar de Rotax Max Senior klasse. Er worden sponsoren gezocht die haar hier bij willen helpen.















