
Water weer terug in historische haven Puttershoek
Algemeen 2.619 keer gelezenPuttershoek - Als het de restauratie of bouw van een gebouw was geweest hadden we kunnen spreken van het bereiken van het hoogste punt, maar we hebben het hier over het historische haventje van Puttershoek. En dat wil dus in de praktijk zeggen dat er uiteraard geen sprake is van een ‘hoogste punt’, maar wel van de terugkeer van het water in de haven.
Net als bij een hoogste punt kunnen we wel stellen dat het grootste deel van het werk er nu op zit. De veerhaven van Puttershoek is een prachtige haven met een rijke historie. Het haventje was echter toe aan een grondige renovatie. De kademuren worden aangepakt en ook de bestrating kon een opfrisbeurt gebruiken. De gemeente Hoeksche Waard vormde samen met Beens Groep een bouwteam om deze werkzaamheden uit te voeren. Tijdens de laatste inloopavond op 22 april 2024, is het ontwerp van de haven voorgelegd aan alle geïnteresseerden.
Onderwerpen als bestrating, kleurgebruik, materialen, verlichting, etc. kwamen toen aan bod. De bezoekers van de avond konden hun mening gegeven. Daaruit kwamen nog enkele kleine aanpassingen op het ontwerp en de uitvoeringswijze naar voren. Het renoveren van de haven is gestart einde oktober 2024 en is naar verwachting in oktober 2025 gereed.
Het innovatieve project was nodig omdat onder andere de kademuren lek zijn. Daarnaast is de Puttershoekse haven ook beter‘klimaatbestendig’ als het werk eenmaal is afgerond. De Beens Groep uit Genemuiden is de uitvoerder van dit unieke, innovatieve renovatieproject. Ingenieursbureau Iv werkt al sinds 2021 aan het project in opdracht van de gemeente Hoeksche Waard en coördineert de werkzaamheden. De renovatie is online te volgen via een bouw-app.
(tekst: Arie Pieters)















