Door te trappen brengen kinderen zelf de blender in beweging. (foto: Heijblom Fotografie)
Door te trappen brengen kinderen zelf de blender in beweging. (foto: Heijblom Fotografie)

Kinderen trappen zelf hun smoothie bij lancering nieuwe smoothiefiets

Actueel 193 keer gelezen

Westmaas - Kinderen kunnen voortaan zelf al fietsend hun smoothie maken met de nieuwe kinder-smoothiefiets van Hoeksche Waard Actief. De fiets werd op donderdag 10 september gelanceerd bij gro-up Piratenland in Westmaas. Kinderburgemeester Nadia Sparreboom en wethouder Huibert Steen waren daarbij aanwezig. 
De kinder-smoothiefiets laat kinderen op een leuke en praktische manier kennismaken met bewegen, gezonde voeding en bewust omgaan met voedsel. Door te trappen brengen kinderen zelf de blender in beweging. Met bijvoorbeeld aardbeien, banaan of ander fruit maken ze zo hun eigen smoothie.

Leren door te doen

Bij Piratenland wordt al bewust omgegaan met voedsel en materialen. Zo kijkt het team voor het boodschappen doen eerst wat er nog op voorraad is en worden producten met de kortste houdbaarheid als eerste gebruikt. De smoothiefiets sluit daar goed bij aan. Fruit en andere ingrediënten die overblijven, kunnen bijvoorbeeld worden gebruikt voor een smoothie. Zo ervaren kinderen zelf dat je op een eenvoudige manier verspilling kunt tegengaan. Tegelijkertijd zijn ze in beweging en maken ze kennis met gezonde voeding.

Huibert Steen: “Kinderen leren het meest door zelf te doen. Met deze smoothiefiets komen bewegen, gezond eten en bewust omgaan met voedsel op een leuke manier bij elkaar. Dat maakt dit zo’n mooi initiatief.” 
Kinderburgemeester Nadia Sparreboom: “Het leuke aan deze fiets is dat je zelf moet trappen om je smoothie te maken. Je bent dus lekker in beweging en daarna kun je ook nog iets gezonds drinken. Ik hoop dat heel veel kinderen in de Hoeksche Waard hem gaan uitproberen.”

Steeds opnieuw te gebruiken

De kinder-smoothiefiets is ontwikkeld in samenwerking met Team Circulaire Economie van gemeente Hoeksche Waard. De fiets is niet gemaakt voor één moment, maar kan steeds opnieuw worden ingezet bij activiteiten en evenementen in de Hoeksche Waard. 
Organisaties die de kinder-smoothiefiets willen gebruiken bij een evenement of activiteit kunnen de fiets huren via Hoeksche Waard Actief. Neem hiervoor contact op met Regisseur Gezondheid Jessica de Geus via: jessica@hoekschewaardactief.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Door de overgang van de OV-chipkaart naar OVpay worden abonnementen in het openbaar vervoer flink duurder. (archieffoto)
Inspreker raad uit zorgen stijging openbaar vervoerskosten Actueel 3 uur geleden
V.l.n.r. Dick de Heus van HEUS Sport, Ina Wiltens, voorzitter van de supportersvereniging v.v. SHO, en Ben de Kok, penningmeester v.v. SHO. (foto: pr)
v.v. SHO kiest HEUS Sport als merchandise-partner Actueel 3 uur geleden
Door te trappen brengen kinderen zelf de blender in beweging. (foto: Heijblom Fotografie)
Kinderen trappen zelf hun smoothie bij lancering nieuwe smoothiefiets Actueel 4 uur geleden
Afbeelding
Bijzondere wandeling ter ere van Suze Groeneweg Actueel 8 uur geleden
Chantal Verkerk. (foto's: 'Kramer Fotografeert’)
Chantal Verkerk start Veder Retreats: plek waar vrouwen elkaar begrijpen Actueel 8 uur geleden 8
Uitreiking van de Koninklijke onderscheiding door burgemeester Marian Witte aan Maroesjka Radder-de Haan. Rechts op de foto haar echtgenoot. (foto: Jeffrey Groeneweg)
Koninklijke onderscheiding voor Maroesjka Radder-de Haan uit Strijen Actueel 22 uur geleden 4

Uit de krant